Mis on toitmisravi?
Toitmisravi on toitmisel põhinev ravi. Siin hinnatakse haige toitumisseisundit ja valitakse välja talle sobivad toidud või toitained, et toetada haiget näiteks diabeedi, südamehaiguste või kasvajalise haigusega korral.
Toitmisravi aitab parandada keha võimet jagu saada haigustest, võidelda infektsioonidega, taastuda operatsioonidest ja traumadest.
Toitmisravi keskendub alatoitumuse ennetamisele ja ravile, kudede ja toimivate plasmavalguvarude säilitamisele ning makro- ja mikrotoitainete puuduse kõrvaldamisele.
Toitmisravi alla kuuluvad nii väiksemad muudatused patsiendi igapäevases toidus kui ka sondiga toitmine või veenikaudne (parenteraalne) toitmine.
Meditsiiniline toitmisravi aitab haigetel kiiremini terveneda ja lühendada haiglas viibimise aega.
Toitmisravi (nimetatakse ka ravitoitmiseks) on tervishoiu osa, mille tähtsus järjest kasvab. See teeb head patsiendile ja aitab vähendada kulusid ravimitele ja põetamisele.
Seda, mida ja kui palju inimene sööb, mõjutavad nii pingelised elusündmused kui erinevad haigused. Stressiolukorras hakkab mõni inimene toitu vältima, teine hoopis sööma rohkem, kui tema keha vajaks.
Sellelt veebilehelt leiate erinevaid lahendusi haigustega seotud alatoitumuse ja vaegtoitumuse vältimiseks ja ületamiseks.
Kui keegi märkab, et tema ise või mõni lähedastest hakkab vahele jätma toidukordi ja kaotama kehakaalu, ei tohiks seda muutust jätta tähelepanuta.
Toitumise alahindamine võib aeglustada paranemist ja mõjutada isegi kerge haiguse kulgu, rasketest ja kroonilistest haigustest rääkimata.
On tähtis, et iga inimene sööks piisavalt head toitu, mis aitab vastu seista haigustele, vananemisele ja eluraskustele. Õige toitumine lubab ka ka haigestumisest hoolimata oma elu võimaluste piires nautida.