Muutunud toitumisvajadused raskete haiguste korral
Pahaloomulise kasvaja korral on keha toitumisvajadused muutunud. Iga kasvajatüüp mõjutab keha erineval viisil, seetõttu puudub universaalne ja kõiki hõlmav lahendus kõigile haigetele. Siiski on mõningad juhised, mida tasub järgida. Mõnikord on need soovitused pisut erinevad sellest, mida tavaolukorras tervisliku toitumise all mõeldakse.
Kindlasti ärge kõhelge nõu pidamast oma arsti või õega, kui kõne all on teie igapäevane toitumine haiguse ja haiguse raviks läbi viidavate kurnavate raviprotseduuride ajal.
Kokkuvõttes: on tähtis, ET te sööte. Toidu tasakaalustatud koostis, kus erinevad toitained on õiges vahekorras, mängib tähtsat rolli. Kui te nüüd isupuuduse tõttu hakkate vähem sööma, on vaja pöörata ka tähelepanu toitainete vahekorrale ja vastavalt sellele kohandada oma menüüd.
Sama tähtis on, MIDA te sööte. Kasvaja võib põhjustada muutusi teie keha ainevahetuses. Võib tekkida põletikureaktsioon, mis mõjutab seda, kuidas keha omastab toitaineid nagu süsivesikud, rasvad ja valgud. Kasvajavastasel ravil võivad mõnikord esineda kõrvaltoimed nagu väsimus, jõupuudus, kaalulangus ja isutus.
Ärge kartke rasvast toitu! Kasvajahaiguse ajal võib rasv olla hädavajalik toitaine. Ainevahetuses võivad tekkida muutused, rasv aga annab rohkem energiat kui süsivesikud. Lisaks sisaldub rasvas asendamatuid rasvhappeid ja rasvlahustuvaid vitamiine. Ehkki päeva jooksul tarbitav rasva kogus võib iga päev olla erinev, tuleks kasvajahaigusega patsientidel muuta nii oma igapäevases menüüs sisalduva rasva hulka kui kvaliteeti. Kui teil peaks esinema pankreasepuudulikkus, siis ärge unustage võtta korralikult pankrease ensüümi (lipaas) kapsleid. Küsige nõu oma arstilt.